Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun, yüzün doğal güzelliği üzerinde, genel karakterini ve oranlarını etkileyen güçlü bir etkiye sahiptir. Burnunuzun boyutu veya şekli konusunda endişeleriniz varsa ve yüzünüzün diğer kısımları ile daha uyumlu olmasını istiyorsanız, burun estetiği sizin için doğru tercihtir. Enjeksiyon rinoplasti (burun estetiği), hastaların ameliyat olmadan daha küçük, daha çabuk ve daha ağrısız bir şekilde istedikleri burun şekline ulaşmalarını sağlayan bir yöntemdir. Enjeksiyon rinoplasti, 15 dakikalık bir ofis ziyaretinde burun görünümünü değiştirmek için FDA (ABD Sağlık Bakanlığı) onaylı bir dolgu kullanılması ile olur. Enjeksiyon rinoplastisi ile gündelik hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Sonucu hızlı bir şekilde görebileceğiniz gibi burunda olan eğrilikler de bu yöntemle düzeltilebilir. Enjeksiyon rinoplasti işleminin ömrü, kullanılan materyalin kalitesine ve cinsine bağlıdır. Ayrıca rinoplasti ameliyatı sonrasında istenilen sonuçların elde edilemediği durumlarda burun dolgusu uygulamaları, ilgili problemlerin çözümünde yaygın olarak kullanılır. Böylece, tekrar ameliyat edilmek istemeyen hastalarda basit bir uygulama ile sorunu çözmek mümkündür.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Bu işlem için ideal adaylar; Burunda kemer olan Burun ile alın arasında fazla çukur olan Burun boyunca asimetri yaratan çökmeler Burun ucunda hafif düşme olan ve bu tip rahatsızlıklardan şikayet eden hastalarımıza bu işlemi öneriyoruz.

İşlem Ne Kadar Sürer?

Ameliyatsız burun estetiği yaklaşık 15 dakika sürer, burun kemiğinin açıklığını azaltır, burnun ucunu yukarı kaldırır, asimetriyi düzeltir ve istenen görünüme kavuşmak için çökmelere hacim ekler. Kesintisiz ve uyumsuz bir süreç olduğu için kısa bir zaman alır, sonuçlar hemen görülebilir ve iyileşme süreci gerekli değildir. Ameliyatsız nazal estetikte başarılı bir sonuç elde etmek için, tasarımın yüzüyle, tasarımın uyumu diğer yüz estetik süreçlerinde olduğu kadar önemlidir. Sahip olmak istediğiniz şekliyle ilgili beklentilerinize uygun olarak, en uygun tasarım işlemden önce belirlenir.

İşlemin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kullanılan dolgu maddesinin miktarına ve kullanılan dolgu maddesinin biyolojik özelliklerine bağlı olarak, dolgu maddesinin süresi 18 aya kadar sürebilmektedir. Başka bir deyişle, ameliyatsız burun estetiği 18 aya kadar devam edebilir. Dolgu etkili ise, yani dolgu maddesi eridikten sonra, tekrarlanan uygulamalarla elde edilen burun estetiğinin sonucu korunur veya hasta kalıcı bir sonuç isterse, burun estetiği yapılabilir.

İşlemin Yan Etkisi Var Mıdır?

Ameliyat sürecinde kullanılan dolgu maddesi, bir anestezik madde içerir. Anestezik krem uygulamasına ek olarak, süreç boyunca ağrısız hale getirmek için özel bir soğutucu uygulaması sağlanır. Yüz doldurma uygulamalarının tüm olası yan etkileri burun dolgusu için geçerlidir. Bu komplikasyonlar arasında alerjik reaksiyon, kanama, enfeksiyon, granülom oluşumu yer almaktadır. Burada bilmeniz gereken en önemli şey, deneyimli bir plastik cerrah tarafından yapıldığında, komplikasyonlar daha az görülecektir.