Lipomatik: Estetik cerrahi alanında son dönemin öne çıkan teknolojik uygulaması Lipomatik, kişinin vücudunda belirli bölgelerde toplanma gösteren yağ dokularının bölgesel incelme sağlamak amacıyla vücuttan alınarak uzaklaştırılmasını ifade etmektedir. Yağların alınmasını; böylelikle kişinin vücudunun şekillendirilmesini ve daha sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlayan uygulama, FDA onaylı Lipomatik cihazı ile gerçekleştirilmektedir. Cihaz, adını da bu yöntemde kullanılan teknolojiden almaktadır.
Lipomatik ile; sadece yağ alımı değil dokunun kolajen miktarı artmakta, sarkmalar toparlanmaktadır.Daha homojen yağ alımını sağlamakta ve uygulama sonrası gölgeler, göçükler olmamaktadır.Basen bölgesinde ki selülit görünümünde azalma lipomatik uygulamalarında sağlanırken, liposuction uygulamalarında olmamaktadır.Lipomatik cihazı, etkili hedef seçme avantajı ile cilt altı bölgesindeki kas, sinir ve damar gibi diğer dokulara zarar vermeksizin doğrudan yağ dokularına müdahale sağlamayı mümkün kılmaktadır.Liposuction sonrası hastaların sıklıkla yaşadığı morluk, ödem, ağrı ve uyuşma gibi etkiler, doğrudan yağ dokularını hedef alabilme yeteneğine sahip olması sayesinde Lipomatik uygulamasından sonra daha az görülmektedir.Yağalımı işleminin hem hasta açısından hem de uzman doktor açısından daha konforlu geçmesi, başarılı sonuçların elde edilmesine katkı sağlamaktadır.Lipomatik cihazı ile gerçekleştirilen uygulamalar sadece işlem sürecine değil, uygulama sonrası sürece de olumlu etki etmekte ve hastanın kısa sürede sosyal hayatına en az yan etki ve komplikasyon ile geri dönebilmesine imkan sunmaktadır.
Lipomatik vücutta hemen hemen bütün bölgelere uygulanabilmektedir. Bölgesel yağlanmanın ve yağ dokusundaki yoğunluğa bağlı olarak estetik açıdan kişiye rahatsızlık veren görüntülerin ve sarkmaların gözlemlendiği vücut bölgeleri olarak kalça, popo, basen, bacaklar, bacakların iç bölümleri, üst kol, karın, göğüs Lipomatik uygulamasının sıklıkla gerçekleştirildiği alanlardır.
Lipomatik uygulaması ile ne kadar yağ alınabileceğine ilişkin net karar muayene ile belirlenmektedir. Fakat, genel yaklaşım çerçevesinde, bir seans uygulamada ortalama 3 – 4  kilo yağ dokusu alınabilmektedir.

@2018-Este Global-Türkiye'deki Sağlık Temsilciniz

Destek Hattı    +90 555 179 1410

en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish