Liposuction(Yağ Aldırma)

İstenmeyen bölgelerde oluşan ve diyet, sporla gitmeyen yağlar için en iyi çözümdür. Ağır ve yoğun bir egzersiz programından veya sıkı bir diyet programından sonra hala karın, bel, bacak içi yada uyluk bölgesinde inatçı yağlar devam ediyorsa kurtulmanın en kolay ve hızlı yoludur

Vücudu şekillendirin; bu işlemde yalnızca ,istenmeyen yerlerdeki yağlar alınmaz. Aynı işlem sırasında özellikle karın ve sırt kasları  ortaya çıkarılırken bir heykeltıraş gibi vücuda yeniden şekil verilir. Atletik bir görünüm yada sıfır yağ görünümü elde edilir.

Kısa sürede ve güvenli; şu anda dünyada yapılan estetik işlemlerin başında yağ alma işlemi gelmektedir. Uygun teknik ve güncel teknoloji ile yapıldığında işlemden 2-3 saat sonra hastalar evlerine gitmektedirler. İşlem tek bölge için 1 saat içinde bitmektedir. Eğer ek bölgeler ya da kalça büyütme gibi ek işlemler varsa işlem saati uzamaktadır.

İşlem sonrası destek; ancak unutulmamalıdır ki bu yöntemde karın içi bölgesinde olan iç organların çevresindeki yağlar alınmaz. Vücut şekli ve formu bu işlemde elde edilse de, bu şekil ve formun korunması işlem sonrası sağlıklı bir beslenme ve hareketli bir yaşam tarzı ile sağlanabilir. Biz hastalarımıza işlem sonrası gerekli tavsiyelerde bulunmaktayız. Diyet ve egzersiz programları ile bu sürecin korunmasına ve daha iyiye gitmesi için hep sizin yanınızda duruyoruz.

En sık kullanılan yöntemler nelerdir?

Birçok teknik şu anda uygulansa da biz iki güçlü teknolojiyi beraber kullanmaktayız; Vaser ve Lipomatik.  Böylece yağlar alınırken cildin gerilmesi sağlanarak birçok hasta da germe işlemi yapmadan vücut şekillendirilir

Vaser yüksek titreşimde ses dalgalarını kullanarak yağları parçalarken, yağ dışında kalan damarsal ya da lenfatik yapıları koruyarak işlem sonrasında cildin toparlamasına ve gerilmesine yardımcın olur bu etki işlemden 15 gün sonra ortaya çıkar

Lipomatik; düşük titreşimde ses dalgaları ve özel bir palyasyon hareketi ile dağılmış olan yağları hem derin hem de yüzeysel plandan alırken, cildin hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlar. Normal liposuction yönteminde olduğu gibi işlem el gücü ile yapılmaz lipomatik robotik cerrahide olduğu gibi yağı kendi alırken biz yalnızca yönlendirmekteyiz. Böylece hızlı ve daha kesin sonuçlar elde edilir.

Hangi bölgelerden yağ alınır?

Biz hastalarımızın en çok fayda görecekleri bölgeleri kendi içinde ayırdık ve ayrı ayrı yapılması yerine beraber yapıldığında daha güçlü bir etki ve değişim elde edilmesini sağladık

Simit bölgesi; karın, bel ve arka sütyen bölgesi. Beli en etkin incelten bölgelerdir. Ek olarak kalça ya da basen bölgesine yağ enjeksiyonu yapılırsa sonuç daha güzel olacaktır

Üst kol ve koltuk altı; yazın veya kısa kollu kıyafetler giyerken daha ince ve estetik bir kol şekli elde edilir. İstenirse koltuk altı ter bezleri işlem sırasında alınarak terleme azaltılabilir.

Uyluk ve diz içi; özellikle tayt tarzı sıkı giysiler giydiğimizde diz içi ve üstünde bulunan fazla yağlar en çok sorun yaratan kısımlardır. Bu işlem ile bölgeler düzleştirilebilir.

Diz altı; bu bölgede yağlanma ince olduğu için işlem sonrası şekli bozukluğuna yol açardı, ama lipomatik teknolojisi bu bölgede şekil bozukluğuna yol açmadan özelikle bilek bölgesinde incelme sağlanır.

Gıdı bölgesi; çene altında olan fazla yağ alınarak çene konturu açığa çıkarılır.

Liposuction sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

İşlemden sonra korse kullanmaktayız. Korse kullanılmasını 3 hafta gece ve gündüz öneriyoruz. Korse işlem sonrasında oluşan ödem ve şişlikleri azaltırken cildin daha hızlı toparlanmasını sağlar.

Günde en az 3 litre su tüketilmesi şişliklerin daha hızlı azalmasını sağlarken karbonhidrattan az proteinden bol diyet toparlamayı anlamlı şekilde hızlandırmaktadır.

Biz hastalarımıza ihtiyaç durumunda diyet ve egzersiz önerilerinde bulunmaktayız.

İşlemden sonra iyileşme durumuna göre lenfatik masaj önermekteyiz. Masaj ile ciltte toplanma olan bölgeler dağıtılırken daha homojen bir iyileşme sağlanır.

Erkeklerde Yağ Aldırma

Türkiye’de liposuction yaptıran erkeklerin sayısı giderek artmaktadır. Liposuction estetik burun ameliyatından sonra erkeklerin en sık yaptırdığı ikinci estetik ameliyattır. Erkekler genellikle göbek bölgelerindeki yağlar için başvuru yapmaktadır.

En sık:

Erkeklerde en sık bölgesel yağlanma karında göbek deliği etrafı ve böğür denilen belin iki yanında olur. Göbek yağları alındıktan sonra bu göbek bölgesinde gözle görülür bir şekilde düzelme sağlanır.Jinekomasti erkek memesinin büyük olmasıdır. Gelişimsel, hormonal etkenler ya da kullanılan ilaçlar sebep olabilir. Altta yatan hastalık tedavi edildikten sonra meme bezi dokusu cerrahi olarak çıkartılırken, memenin yağlı dokusu da liposakşın yöntemi ile uzaklaştırılır.

Erkek derisi kadın derisinden daha kalın olduğu için ameliyat sonrası deri adaptasyonunun erkeklerde daha iyi olduğunu ve deride ondülasyon görülme olasılığının daha az olduğunu da belirtelim.